Mistrzostwa świata w piłce nożnej kobiet 2024

Zapytałeś mnie o mistrzostwa świata w piłce nożnej kobiet 2024. Oto kilka faktów, które znalazłem w sieci:

Mistrzostwa świata w piłce nożnej kobiet 2024  • Mistrzostwa świata w piłce nożnej kobiet 2023 to dziewiąta edycja turnieju, który ma wyłonić mistrzynie świata w piłce nożnej. Turniej organizują dwa państwa: Australia i Nowa Zelandia, a odbywa się on w dniach 20 lipca - 20 sierpnia 2023 roku1.
  • W mistrzostwach świata bierze udział 32 reprezentacje, które zostały podzielone na osiem grup od A do H. Z każdej grupy do fazy pucharowej awansują po dwie najlepsze drużyny2.
  • Faworytkami turnieju są reprezentacje Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji i Holandii, które zajmują pierwsze cztery miejsca w rankingu FIFA. Obrońcą tytułu jest USA, które wygrało poprzednie mistrzostwa we Francji w 2019 roku2.
  • Mecz otwarcia turnieju pomiędzy Nową Zelandią a Norwegią odbędzie się 20 lipca o godzinie 8:00 na stadionie Eden Park w Auckland. Finał turnieju odbędzie się 20 sierpnia o godzinie 12:00 na stadionie Australia w Sydney2.
  • W puli nagród znalazło się 150 milionów dolarów, czyli około trzy razy więcej niż przed czterema laty we Francji. Nie ustają jednak dyskusje o nierównym traktowaniu tej dyscypliny w męskim oraz kobiecym wydaniu, bo w Katarze uczestnikom i klubom wypłacono 440 milionów dolarów2.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mistrzostwach świata w piłce nożnej kobiet 2023, możesz sprawdzić te linki:

  • Mistrzostwa świata w piłce nożnej kobiet 2023. Terminarz, wyniki meczów i tabele
  • MŚ kobiet 2024. Najgorętsze zawodniczki piłkarskich mistrzostw świata zachwycają urodą i wysportowanymi ciałami
  • Mundial Kobiet 2023: kiedy finał, czy gra Polska i gdzie oglądać

Mam nadzieję, że to pomogło Ci dowiedzieć się więcej o mistrzostwach świata w piłce nożnej kobiet 2023. Jeśli masz jakieś inne pytania, śmiało je zadawaj. Zawsze chętnie z Tobą porozmawiam. 😊

Prześlij komentarz for "Mistrzostwa świata w piłce nożnej kobiet 2024"